חיל האויר הרוסי

מספר סידורי שם הסרט תאור מדיה שפה משך הסרט לצפיה
15 Wings of the Red Star: The great Patriotic War הראשון בסדרת סרטים זו העוסקת בחיל האוויר של בריה"מ, מציג את הלוחמה האווירית בזירת בריה"מ במלחה"ע ה-II. מתוארים מטוסי הקרב, ההפצצה והתובלה ששימשו את בריה"מ במלחה"ע ה-II למן מטוסים נחותים ועד למטוסי המיג הראשונים. כמו כן, מוצגת התפתחות האסטרטגיה האווירית של חיל האוויר האדום.
16 Wings of the Red Star: The Flying Tank סרט זה מציג את מטוס התקיפה אילושן 2 המכונה "שטורמוביק". מטוס קרב ייחודי זה, תוכנן בבריה"מ על מנת לתקוף טנקים גרמנים וידוע כ"טנק המעופף". מטוס זה היה משוריין בשריון כבד ומצוייד בתותחים חודרי שריון ובפצצות. הסרט מציג את השימוש המבצעי המוצלח במטוס ייחודי זה בקרבות השריון הגדולים שהתחוללו על אדמת בריה"מ. במהלך המלחמה, השמידו מטוסים אלה אלפי טנקים וכלי לחימה אחרים של הצבא הגרמני
18 Wings of the Red Star: The Phantom’s Foe סרט זה מציג את מטוס הקרב האגדי מיג 21. הסרט מתאר את תולדות הפיתוח של מטוס קרב זה, למן שנות ה-50 ומציג את תיפקודו בקרבות האוויר מעל ויאטנם בו התמודד המיג 21 עם מטוס הקרב המתקדם ביותר של ארה"ב בתקופה זו – הפאנטום. הסרט משלב קטעי ארכיון המראים את תולדות הפיתוח והייצור של המטוס על עשרות דגמיו וכולל קטעים נדירים המראים דגמים מיוחדים המונעים במנוע רקטי, בדיקת המטוס במנהרות רוח ועוד.
19 Wings of the Red Star: The Swing Wing Solution הסרט מציג את פיתוחם של מטוסי קרב ותקיפה סובייטים בעלי כנף נעה המשנה את צורתה במהלך הטיסה. מטוסים מיוחדים אלה, מנצלים תכנון אווירודינמי שונה לטיסה במהירות גבוהה מאד ולטיסה במהירויות נמוכות. המטוסים המוצגים בסרט – מיג 23, מיג 27 וסוחוי 24 – מדגימים את היכולת הגבוהה של התעשייה האווירית בבריה"מ בשנות ה-60 וה-70 של המאה ה-20 וכן את מקוריות המחשבה והיצירתיות הרבה שהופגנה על-ידי מתכנני המטוסים הסובייטים.
20 Wings of the Red Star: The Foxbat Deception סרט זה מציג את אחד המטוסים המיוחדים בתולדות התעופה – המיג 25 – Foxbat. המיג 25 הינו אחד המטוסים המהירים בהסטוריה ומהירותו המירבית מגיעה ל- 3,500 קמ"ש. מטוס זה, פותח בבריה"מ כמענה למפציץ אמריקני ייחודי, שלא נכנס בסופו של דבר לשירות (B 70) והוסב על-ידי בריה"מ לשמש כמטוס ביון מגביה טוס. המיג 25 נתפש במערב כמטוס קרב מאיים ואחת התגובות לקיומו הייתה פיתוח וייצור מטוס הקרב האמריקני F-15. הסרט מציג קטעי ארכיון המתארים נקודות מרכזיות בפיתוח המטוס מטיסות ניסוי שלו ומהפעלתו המבצעית בחיל האוויר של בריה"מ. כמו כן, מציג הסרט את יורשו של המיג 25 – מטוס הביון מיג 31 המצוייד במנועים החזקים ביותר שהותקנו אי פעם במטוס קרב.
21 Wings of the Red Star: The Last Generation הסרט מציג את הדור האחרון של מטוסי קרב שפותחו בבריה"מ עד קריסתה בשנת 1991. בין היתר, מוצגים מטוס הביון מיג 31, המטוס הממריא אנכית – יאק 141 ומטוסי הקרב מיג 29 וסוחוי 27. לאחר עשרות שנות פיתוח וייצור של מטוסים, הגיעה התעשייה האווירית של בריה"מ להישגים מופלאים ומרשימים בפיתוח מטוסי קרב, שבאו לידי ביטוי בסדרה האחרונה של מטוסים המוצגים בסרט זה. דווקא עם פיתוח המטוסים הטובים ביותר בתולדות בריה"מ, ארעו שינויים פוליטיים שהביאו לקריסתה של מעצמה זו והפיכת חלק מן המטוסים למוצגים מוזיאוניים.
22 Wings of the Red Star: The Nuclear Bear סרט זה, מציג את המפציץ האסטרטגי טופולוב 95, הידוע בכינויו Bear. מטוס ענק זה, שימש במגוון תפקידים בחיל האוויר הסובייטי ובהם: סיור ימי, לחימה נגד צוללות, נשיאת פצצות גרעין ואיסוף מודיעין אלקטרוני. ניתן לראות במטוס זה, את המקבילה הרוסית למפציץ האמריקני B-52. הסרט מציג נקודות עקריות בפיתוח המטוס, וסרטים שצולמו במהלך פעילויותיו המבצעיות המגוונות במהלך השנים.
23 Wings of the Red Star: The Backfire Bomber סרט זה עוקב אחר תולדות הפיתוח, הייצור והשימוש המבצעי במפציץ הטופולוב 22 המכונה Backfire. מטוס גדול זה, תוכנן כנושא חימוש גרעיני ויועד לתקוף מטרות מרוחקות מאד ובהן מדינות אירופה ואף ארה"ב.מטוס זה, עבר שינויים רבים במהלך שנות שירותו בבריה"מ והפך בסוף שנות ה-80 למטוס הנושא טילי שיוט בעלי ראש קרבי גרעיני. הסרט מציג צילומים נדירים המלווים את תהליך פיתוח המטוס ואת טיסות הניסוי הראשונות שבוצעו בו.
24 Wings of the Red Star: Russian Giants הסרט מציג את התפתחות מטוסי התובלה הענקיים, שפותחו בבריה"מ החל מתקופת מלחה"ע ה-II ועד סוף שנות ה-80 של המאה ה-20. בריה"מ הובילה במשך שנים את העולם בפיתוח מטוסי ענק המסוגלים לשאת מטענים חורגים וכבדים במיוחד. הסרט מציג מטוסים הנושאים טנקים ומאות חיילים ומתמקד בעיקר בשני המטוסים האחרונים בסדרת מטוסי הענק הרוסיים: אנטונוב 124 ו- 225. מטוס האנטונוב 225 נחשב עד היום למטוס הגדול והכבד ביותר בהסטוריה.
25 Wings of the Red Star: Straight Up הסרט מציג את המטוסים הסובייטיים שהיו בעלי יכולת המראה אנכית ונועדו לפעול מסיפונן של נושאות מטוסים. הסרט מתמקד במשרד התכנון יאקובלב, שהתמחה בייצור מטוסים הממריאים ונוחתים אנכית. המטוס הראשון שנכנס לשימוש מבצעי (יאק 38), היה הגירסה הסובייטית למטוס הבריטי הארייר. מטוס הקרב המתקדם יאק 131, ביצע את טיסת הניסוי שלו בשנת 1991, חודשים ספורים לפני קריסתה של בריה"מ ומעולם לא נכנס לשימוש.
26 Wings of the Red Star: Soviet Rotors סרט זה מתמקד בסוגי המסוקים השונים שפותחו ויוצרו בבריה"מ. שני משרדי תכנון הופקדו בבריה"מ על תכנון וייצור מסוקים – משרד התכנון מיל ומשרד התכנון קאמוב. מסוקי מיל, החלו לטוס בראשית שנות ה-50 של המאה ה-20 והם כללו מגוון מסוקים ובהם מסוקי תובלה (בהם הגדולים בעולם), מסוקי סער ומסוקי תקיפה. הסרט מציג בעיקר את מסוקי מי-8 ומי- 24. כמו כן מוצגים בסרט מסוקים לפעולה מאניות ונושאות מטוסים, שפותחו על-ידי משרד התכנון קאמוב ובראשם המסוק קאמוב 25 וקאמוב 32, המאופיינים במערכת של 2 רוטורים הסובבים זה מעל זה בכיוונים מנוגדים – ומבטלים את הצורך ברוטור זנב לייצוב המסוק.
27 Wings of the Red Star: Supersonic Transport סרט זה מציג את תולדות מטוס התובלה והנוסעים העל-קולי טופולוב 144, הנחשב למקבילו הרוסי של מטוס הקונקורד. הרוסים יישמו עקרונות מסויימים מתכנון הקונקורד, אולם היו הראשונים בעולם להטיס מטוס נוסעים על-קולי המסוגל לטוס במהירות של 2,500 קמ"ש. הסרט מראה שלבים שונים בפיתוח וייצור מטוס מיוחד זה, שהיה האחרון בשושלת של מטוסים שתוכננו אישית על-ידי מתכנן המטוסים אנדריי טופולוב, שנפטר חודשים ספורים לאחר טיסת הבכורה של מטוס זה. הסרט בוחן את הפעלתו הקצרה כמטוס נוסעים ואת פריצות הדרך הטכנולוגיות שבוצעו על מנת לבנותו ולהפעילו.
188 מטוסי המיג 29 והסוחוי 27 תצוגה אוירית והסברים. במחשב
189 כנפי הכוכב האדום מטוסי תובלה ומפציצים בחיל האוויר של ברה"מ משנות העשרים עד שנות ה 90. במחשב
194 מטוסי קרב רוסים הסבר על ההבדלים בטכנולוגיה ובטקטיקה בין רוסיה וארה"ב – רשמים של טייס אמריקאי . במחשב
554 מצעד ומטס לרגל 65 שנה לנצחון על גרמניה טכס ומפגן במוסקבה לציון 65 שנה לנצחון על גרמניה אנגלית 110 דקות
850 Jets -The Mig - 29 Fulcrum הכל  על מיג - 29. VCR אנגלית 26 דקות
עבור לתוכן העמוד